Dark web pazarı ‘Wall Street Market’ dolandırıcılığı 1

Dark web pazarı ‘Wall Street Market’ dolandırıcılığı

Dark web pazarı ‘Wall Street Market’ (WSM), 14,2 milyon dolarlık dolandırıcılık ile gündemde.

Wall Street Market Nedir?

Wall Street Market (WSM), siber suçluların kullanıcı verileri, ilaçlar, silahlar, kötü amaçlı yazılımlar ve daha fazlası gibi yasadışı ürün çeşitlerini sattığı karanlık bir web pazarıdır.

Kimin fonu çalındı ​​- WSM yöneticileri uyuşturucu, silah ve kötü amaçlı yazılım satan siber suçlulara ait fonları çaldılar.

Büyük resim

Siber suçlular, ürünlerini Wall Street Market’te listeleyen satıcılardan yasa dışı ürünler satın almaktadır. Alıcıların ödediği para, üreticilerin bir süre sonra çekebilecekleri WSM’nin bitcoin cüzdanlarına yatırılır.

Satıcılar, önceki satışlarda sağladıkları fonların geri çekilmesinde sorunla karşılaştı. WSM yöneticileri, bu cüzdanları barındıran sunucuların ana bitcoin blockchain ile senkronize edilmekte ve böylece para çekme işlemlerini imkansız hale getirmekte sorun yaşadıklarını söyledi.

Sürekli devam eden gecikmelerden ve diğer satıcılardan gelen şikayetlerden günler sonra, WSM kullanıcıları Wall Street Market’in çıktıklarını ve tüm fonlarını son satışlarından sonra farklı kişiye ulaştırıldığını kaybettiklerini fark ettiler.

Kayda değer

Wall Street Market pazarı şimdi dark web pazarları için DeepDotWeb kataloğundan seçildi.
WSM ürün listelerinin çoğu, alıcıları çıkış dolandırıcılığı konusunda uyarmak için yeniden adlandırılmıştır.
Neden önemli – Bir kriptomarket araştırmacısı “Caleb”, WSM’nin müşteri destek personelinin bazılarının, WSM müşterilerini bitcoin adreslerini kanun uygulayıcı makamlarla paylaşması ve 0,05 bitcoin yani 280 $ değerinde bir fidye ödemesi talep etmesiyle tehdit ettiğini tweet attı.

“Görünüşe göre WallStreet Market, adresleri açık metin olarak gönderen müşterileri tehdit ediyor” dedi Caleb.

Bu arada, “Patrick Shortis” adlı başka bir güvenlik araştırmacısı, WSM müşterilerini tehdit eden müşteri destek personelinin müşterilerin çevrimiçi oturum açma kimlik bilgilerini çevrimiçi olarak sızdırdığını ve bu sayede WSM’de oturum açmasını ve tüm müşteri bilgilerine erişmesini sağladığını söyledi.

“Kullanıcılar için daha büyük endişe kaynağı: Aynı mod giriş bilgilerini Dread’e gönderdi. Bu, herkese mod olarak WSM’de oturum açma ve kullanıcılara ve şifreli olmayan siparişlerine ilişkin tüm bilgilere erişme yeteneği verir. Ayrıca sunucunun IP adresini verdi, ”dedi.

Bir Cevap Yazın