Cisco Türkiye'nin Yeni Genel Müdürünü Daha Yakından Tanıyalım 1

Cisco Türkiye’nin Yeni Genel Müdürünü Daha Yakından Tanıyalım

Bilişim sektöründe 20 senelik bir geçmişi bulunan Didem Duru Cisco Türkiye’nin yeni müdürü oldu. Türkiye operasyonlarının başında olan isim Didem Duru, Türkiye’nin dijital dönüşüm konularını ana gündemi yapacak.

Cisco’nun Afrika ve Ortadoğu bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı David Meads Didem Duru’nun göreve gelmesinden sonra yaptığı konuşmada, “Didem Duru, BT alanında kapsamlı bir tecrübeye ve birikime dikkat çeken lider kişilik özelliklerine sahip. Duru’nun yeni görevi ile Türkiye’de sektörler, kurumlar genelindeki dijital dönüşüm sürecini hızlandırma yetimiz arkadacak” dedi.

Heyecanla üstlendiği yeni görevde Türkiye’nin dijital dönüşüm gündemine ilişkin vizyon ve stratejilere odaklanacağını anlatan Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ise şöyle devam etti: “Dünyanın dört bir yanında erişim gücüne sahip olan Cisco, müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak çözümler sunuyor. Şirket ve kurumlara en üst düzeyde destek veriyor. Tüm bunları son derece yetenekli, işe kendini adamış bir ekip ve kuvvetli iş ortakları ile yapıyor. Ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı önceliği haline getiren bir ekibe liderlik etmekten gurur duyuyorum ve bu heyecan verici yolculuğun devamını dört gözle bekliyorum. Cisco Genel Müdürü olarak bu görevde elimden gelenin en iyisini yapmayı heyecanla bekliyorum.” Dedi.

Didem Duru Kimdir?

Bankacılık alanında başladığı kariyerine teknoloji alanında devam eden Didem Duru, 1973 senesinde doğdu. Duru, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1998’de, IBM’de satış bölümüne müşteri temsilcisi olarak giriş yapan Didem Duru, 15 yıl bu firmada farklı pozisyonlarda görev almıştır.

2013 yılında Dell Türkiye’de Çözüm Grubu Direktörü olarak göreve başlayan Didem Duru, Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nde eğitmendir.

Didem Duru, Ağustos 2019 Nisan ayında Cisco Türkiye’nin Müdürü olmuştur.

Nerelerde çalışmıştır.

Profesyonel iş yaşamına 1995 senesinde Finansbank’ta başlamıştır. Burada 3 sene çalıştıktan sonra 1998 senesinde ayrılmıştır.

1998 – 2013 yıllarında ise IBM de çeşitli departmanlarda yöneticilik yaptıktan sonra görevden ayrılarak 2013 senesinde DELL’e çözüm direktör’ü olarak geçiş yapmıştır. 2013 – 2019 yılları arasında’da DELL’de çeşitli yönetimleri üstlenen Didem Duru  Nisan 2019’da  DELL’de ki işinden ayrılarak Cisco’ya geçiş yapmıştır.

Cisco Türkiye Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın