Chase bank'ı taklit eden kimlik avı dolandırıcılığı 1

Chase bank’ı taklit eden kimlik avı dolandırıcılığı

Chase bankasından gelmiş gibi davranan yeni bir kimlik avı dolandırıcılığı, müşterilerin kişisel bilgilerini, giriş bilgilerini, bankacılık ayrıntılarını ve öz çekimleri hedefler.
Bu şekilde, dolandırıcıların, Chase hesabı giriş kimlik bilgileri, e-posta kimlik bilgileri, adlar, doğum tarihleri, adresler, telefon numaraları gibi temel detaylardan ve kimlik bilgilerinden, ödeme kartı bilgileri, Sosyal Güvenlik Numaraları gibi hassas bilgilere kadar tüm ayrıntılarını toplar. ATM pin numaraları, ehliyet numaraları, fotoğrafları ve kimlik kartları gibi tüm bilgileri toplar.

Sorun nedir – Chase bankasından gelmiş gibi davranan yeni bir kimlik avı dolandırıcılığı, müşterilerin kişisel bilgilerini, giriş bilgilerini, bankacılık ayrıntılarını ve öz çekimlerini hedefliyor.

Büyük resim

MalwareHunterTeam’den araştırmacılar meşru görünen Chase bankası kimlik avı sitesini ortaya çıkardı.

Kimlik avı sitesi, Chase çevrimiçi hesaplarına giriş yapmak için müşterilerden kimlik bilgilerini girmelerini isteyen bir giriş formu açar.
Giriş kimlik bilgilerini girdikten sonra, sayfa Chase hesabınıza erişemediğinizi bildiren bir mesaj atar.
Daha sonra müşterilerden bilgilerini güncelleyerek hesaplarını doğrulamalarını ister.
Hesaplarını doğrulamak için Chase Chase’e Devam Et ’düğmesini tıkladığınızda kullanıcılar, e-posta adreslerini ve şifrelerini kanıtlayarak Chase hesaplarını e-postalarıyla senkronize etmelerini isteyen bir sayfaya yönlendirilir.
E-posta kimlik bilgilerini sağlayıp “İleri” yi tıkladıktan sonra, tam ad, doğum tarihi, adres ve telefon numarası gibi bilgileri girerek kullanıcıların fatura adreslerini güncellemelerini isteyen başka bir form açar.
Bir sonraki form, ödeme kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV numarası, Sosyal Güvenlik Numarası, ATM pin numarası, annenin kızlık soyadı ve ehliyet numarası gibi banka hesap ayrıntılarını ister.
Son olarak, kullanıcılardan ehliyetlerini ehliyetlerini sürücü ehliyetlerinin veya kimlik kartlarının her iki tarafıyla birlikte taramaları istenir istenir.

Kayda değer – Bu şekilde, sahtekarlar, Chase hesabı giriş kimlik bilgileri, e-posta kimlik bilgileri, adlar, doğum tarihleri, adresler, telefon numaraları, ödeme kartı bilgileri gibi hassas bilgilere, Sosyal bilgiler gibi tüm temel bilgileri doğru ve eksiksiz olarak toplar. Güvenlik Numaraları, ATM pin numaraları, ehliyet numaraları, fotoğraf ve kimlik kartları.

Sonuç olarak – Bu tür bilgiler kurbanların adı altında yeni hesaplar oluşturmak için kullanılabilir veya kurbanların çevrimiçi kripto para birimi hesaplarına erişmek için kullanılabilir.

Bu tür dolandırıcılıklara av olunmaması için, siteye herhangi bir hassas veya kişisel bilgi göndermeden önce sitenin URL’sini tarayıcının adres çubuğunda kontrol etmek en iyisidir. Örneğin, bu Chase bankası kimlik avı sitesi, aslında resmi Chase bankasının URL’si olmayan chasexxxx [.] Ddns [.] Ağını kullanıyordu. Her zaman işlem yapmakta olduğunuz adresin doğruluğundan emin olmanız ve bankacılık işlemleriniz dahil işlemlerinizi bu şekilde sağlamanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın